Jak dobrać akumulator li-ion Bosch w znakomitym sklepie.

Akumulatory Bosch swoje wprowadzenie na rynek zawdzięczają nowoczesnej metodzie, która pozwoliła powstanie nowej generacji baterii, o większych pojemnościach. W XXI wieku to prawdopodobnie najwyższa pora dla pozostawienia narzędzi spalinowych i zmienienia ich akumulatorowymi. Akumulator do wkrętarek Bosch ich istotna zaleta to wysoka siła i prędkość naładowania. Jeżeli musimy pracować dosyć długo powinniśmy kupić 2 akumulatory Bosch. Jeden jest podłączony do prądu, a na drugim pracujemy. Jeżeli nie rozumiemy jaki rodzaj konkretnie kupić, żeby mieć dodatkowy akumulator li-ion Bosch powinniśmy kupować taki sam jak posiadamy lub zapytać sprzedawcę jaki będzie pasował do naszego modelu. Na każdym narzędziu jest naklejka z numerem seryjny. Po podaniu dokładnego ciągu znaków producent dobierze nam dobry akumulator Bosch. Najpopularniejszy akumulator obecny na rynku to akumulator li-ion Bosch. Jest on zwykle nabywany, gdyż posiada 4 ważne atuty:

  • lekka konstrukcja,
  • znacznie niski stopnień samorozładowania
  • długim cyklu żywotności
  • brak efektu pamięci co świadczy, że możemy je podpiąć pod ładowanie w jakiejkolwiek chwili nie musimy czekać, aż całkowicie się bateria rozładuje.

Akumulator li-ion Bosch napięcie jednego ogniwa baterii litowo-jonowej równe jest 3,6V – akumulator tego rodzaju gromadzi więc dwa razy więcej energii niż bateria niklowo-kadmowa. Niezwykle istotnym aspektem, jest to, iż nieużywany akumulator do wkrętarek Bosch, rozładowuje się bardzo wolno mniej więcej traci 20% swojej siły miesięcznie. Baterie nie mogą być nigdy rozładowane całkowicie, powinien być naładowany w 40%. Akumulatory niklowo kadmowe są to inne typy baterii mniej znane. Były one dobrane do działania przy wyjątkowo ciężkich warunkach. Ich dobry zakres pracy wynosił od -20 do plus 50 stopni. Ze względu na ilość kadmu zostały wycofane. Akumulatory Bosch plusy:

  • brak kabla – dzięki temu, potrafimy je używać tam gdzie ciężko jest podejść z przewodem jak np. praca w ogrodzie czy na wysokości.
  • bezpieczeństwo – tu nie ma kłopotu, jeśli chodzi o przepięcia czy porażenie prądem.
  • Kompaktowy – akumulator li-ion Bosch lekki i łatwy w przechowywaniu zajmują wyjątkowo mało miejsca
  • Długość pracy – akumulator do wkrętarek Bosch pozwoli na parę godzin działania bez przerwy.

Dobór tak rzeczywiście nie jest prosty. Różnią się one także mocą. Akumulator Bosch o mocy 12 V będzie zalecany osobą do prac domowych, o większe mocy natomiast dla fachowców czyli instalatorom, elektrykom i budowlańcom.

Warto także zwrócić uwagę na sposób złącza do akumulatora i zawsze kupować taki, który jest do niego dedykowany. Akumulatory Bosch ich czas ładowania jest stosunkowo szybki około 4-5h. Ale wszystko uzależnione jest od stopnia rozładowania. Dlatego poleca się posiadać zawsze akumulator Bosch zapasowy. Jeżeli nie potrafimy poradzić sobie z wyborem, a jest on niewątpliwie duży, warto zapytać sprzedawcę o pomoc. On na pewno wybierze odpowiedni model do naszych potrzeb, a my będziemy szczęśliwi.