Planujesz nabycie Bosch wiertarko wkrętarka natomiast nie wiesz na co zwrócić uwagę przy zakupach?

Bosch wiertarko wkrętarka to narzędzie, które jest niezwykle pożądane, ale i proste w pracy. Korzystnie ją mieć w naszym w zakładzie. Jest wyposażeniem obowiązkowym każdego warsztatu.
Wiertarko wkrętarka Bosch na które parametry zwrócić uwagę przy jej zakupie?
Służą one do wkręcania i wykręcanie śrub. Potrafią być niewielkie bądź duże. Wyposażone są w uchwyty, dzięki jakim wprowadzamy bity, a te z kolei pasują do różnych łbów. Wiertarko-wkrętarka Bosch na baterie czy zasilana z gniazdka? Pierwsza spośród nich, jaka ma akumulatory może być używana w ciężko widocznych miejscach. Są one zwykle małe i funkcjonalne. Ich istotna wadą jest ograniczona moc, dlatego wiercenie w trudnych materiałach takich jak beton może skończyć się niepowodzeniem. Wymagamy jeszcze pamiętać o ich ładowaniu. Przy większym czasie pracy potrafi nam się rozładować. Akumulator jest w komplecie, jednak, jednak potrafimy zakupić kolejny, żeby w razie rozładowania pierwszego można go stosować. Są one w technice litowo-jonowej (Li-Ion) lub litowo-polimerowej (Li-Poly). Bosch wiertarko wkrętarka https://elkar-sklep.pl/kategoria/marki/elektronarzedzia-bosch/wiertarko-wkretarka-bosch/ zasilana z sieci jest znaczniej wydaja i ma większą moc. Jednak wiąże się to z konkretniejszym ciężarem. Może być ona poprzez to mniej wygodna w użyciu. Innym istotnym czynnikiem na jaki powinniśmy zwrócić uwagę jest jej moc. Wiertarko wkrętarka Bosch o ogromniejszej energii będzie cięższa i mniej wygodna, ale za to poradzi sobie świetnie z jakimkolwiek produktem. Umiemy je właściwie podzielić na 3 kategorie:

  • ok. 3,6 V- typowe, drobne prace
  • z 10 V do 18V: mocniejsze wkrętarki o szerszym bardzo mocne urządzenia używane przez fachowców.

Kolejnym niezmiernie istotnym czynnikiem przy, jaki powinniśmy wziąć pod uwagę kiedy planujemy zakupić wiertarko wkrętarka Bosch to moment obrotowy. Od niego zależy lub będziemy potrafili wyłącznie wkręcać śrubki czy też wiercić się w twardym materiale jak kamień. Wiertarko-wkrętarka Bosch ma pierścień, dzięki któremu potrafimy wpływać na moc. Im większa liczba na nim, tym potężniejszy moment obrotowy. Możemy zobaczyć na nim np. 40 Nm czyli na naszym pierścieniu liczba np. 20 i to z taką olbrzymią mocą Bosch wiertarko wkrętarka będzie działać. Pamiętajmy jednak, aby moment obrotowy dostosować do materiału z jakim preferujemy działać. Nie zawsze ogromniejsza moc jest idealniejsza, gdyż możemy zniszczyć materiał, na jakim działamy.


Udar nie każda wiertarko-wkrętarka Bosch ją ma. Jeśli potrzebujemy ją do konkretnych wyrobów będzie on niezbędny. Musimy jednak mieć na uwadze, iż do wiercenia udarowego niezbędne są wiertła hartowane zrobione z węglika wolframu.
Wiertarko wkrętarka Bosch do czego umiemy ją użyć:

  • wiercenia w konkretnych materiałach
  • wkręcania śrub o grubej średnicy
  • do szybkiego i dodatkowo głębokiego wkręcania dużej śruby.

Bosch wiertarko wkrętarka to urządzenie uniwersalne, które przyda się w każdym domu albo warsztacie. Dodatkowo wybierając wariant z udarem, będziesz miał wielkie możliwości wiercenia w przeróżnych materiałach.